poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

„Jedynka” PiS-u w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Były wiceszef MSZ Karol Karski ma otworzyć listę wyborczą Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie - dowiedziała się nieoficjalnie Państwowa Agencja Prasowa. Ostateczną decyzję o kształcie list w środę (19.03) podjęło ścisłe kierownictwo partii - Komitet Polityczny. Inni liderzy to m.in. prof. Zdzisław Krasnodębski w Warszawie, europoseł Ryszard Legutko w Krakowie, Anna Fotyga na Pomorzu.

Jak dowiedziała się PAP od polityków PiS, szef partii Jarosław Kaczyński w środę zarekomendował kształt list Komitetowi Politycznemu, który je zatwierdził. Oficjalnie politycy nie chcieli rozmawiać na temat kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE.

"Liderami list są albo doświadczeni politycy parlamentarni, albo nasi dotychczasowi europosłowie, którzy się sprawdzili. Kolejną grupą są eksperci dotychczas niezwiązani bliżej z partią. Staraliśmy się, żeby klucz był czytelny: liczy się merytoryka" - powiedział polityk z kierownictwa PiS.

Partia oficjalnie przedstawi kandydatów w sobotę podczas konwencji w Warszawie.

Listę Platformy Obywatelskiej w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim otwierać będzie posłanka prof. Barbara Kudrycka, Polskiego Stronnictwa Ludowego - poseł Stanisław Żelichowski, Sojuszu Lewicy Demokratycznej - poseł Tadeusz Iwiński, a z Europy Plus - Twojego Ruchu - prof. Małgorzata Kowalska. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0