Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Obwiniony burmistrz Stawisk wciąż unika rozpraw

Burmistrz Stawisk kolejny raz nie pojawił się na rozprawie w kolneńskim sądzie. Marek Waszkiewicz jest obwiniony o spowodowanie kolizji w lipcu 2012 roku.Poprzednio burmistrz nie pojawiał się w sądzie, ponieważ przedstawił zwolnienie lekarskie. Biegli psychiatrzy po przeprowadzonych badaniach stwierdzili jednak, że nie widzą przeszkód, żeby rozprawy odbywały się normalnie. Dlaczego tym razem Marek Waszkiewicz nie pojawił się w sądzie? Jak powiedziała Polskiemu Radiu Białystok adwokat burmistrza Stawisk, Ewa Krasowska, jej klienta nie było w sądzie, ponieważ znalazł się w szpitalu i jest na oddziale chirurgicznym. Nie wie jednak, czy był to planowany zabieg.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zwolnienie lekarskie do sądu przywiózł przed rozpoczęciem rozprawy kierowca burmistrza zatrudniony w Urzędzie Miasta. Nic o tym nie wie sekretarz Agnieszka Rutkowska. Jak twierdzi kierowca pojechał dzisiaj do Kolna tylko po to, żeby burmistrz uzupełnił swoimi podpisami dokumenty niezbędne do funkcjonowania jednej z inwestycji.

Przypomnijmy, burmistrz Stawisk, został skazany nieprawomocnym wyrokiem za spowodowanie kolizji służbowym samochodem w lipcu 2012 roku. Nie przyznawał się jednak do winy i odwołał się od decyzji sądu. Sąd Okręgowy w Łomży skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd kolneński. Mimo wielu prób, ten nie mógł jednak sprawą się zająć, dlatego, że burmistrz przedstawił zwolnienie lekarskie. Dzisiaj ze względu na nieobecność burmistrza rozprawa nawet się nie rozpoczęła. Sędzie nie podał też kolejnego terminu rozprawy.

Pod koniec stycznia burmistrz został ponownie zatrzymany przez policję za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę