Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Renifery śpiewają zimą, tańczą i bawią się w Łomży

- Jest wesoło, bo mamy różnorodne zajęcia, dzieci się śmieją i bardzo przyjemnie spędzamy tutaj czas – opowiada Dominik Jaroszewski (lat 12), który pierwszy raz uczestniczył w Feriach z Panem Bogiem, corocznie organizowanych przez parafię pw. Krzyża Św. w Centrum Katolickim w Łomży. – Nie można zjawiać się za wcześnie przed dziesiątą, żeby uniknąć żmudnego czekania, ale nie warto się spóźniać, żeby nie przegapić któregoś z ciekawych punktów programu dnia. Warto było tutaj spędzać ferii czas!

Dominik poznał w Centrum Katolickim nowych, fajnych i roztropnych kolegów z Łomży: Pawła i Kubę, z którymi najchętniej bawił się podczas pięciogodzinnych zajęć. Prowadzili doświadczeni animatorzy zabawy, m.in., Agnieszka Matukin, Agnieszka Zielewicz, Łukasz Brzostowski i Mariusz Dawidowicz. Wspomagali ich wolontariusze i pomocnicy, aby ponad  50 dzieci i młodszych nastolatków na dwóch tygodniowych turnusach nie tylko zabawiać, ale i utrzymać w ryzach sprzyjającej rozrywce i dającej bezpieczeństwo dyscypliny. Wśród społecznych pomocniczek jest 12-letnia Julia Gubik, grająca od pięciu lat na gitarze klasycznej. Ta umiejętność przydaje się w trakcie rozpoczynających dzień modlitw i kończącej dzień koronki do Miłosierdzia Bożego. Z gitarą można by wystąpić praktycznie w każdym punkcie bogatego programu, na przykład, przed czy po wspólnie z paniami z kuchni przygotowanych kanapkach i napojach. – W te ferie dzieci na pewno się nie nudziły – zapewnia Julia, której towarzyszy 11-letnia Aleksandra Bagińska, odpowiedzialna za szatnię, gdzie wszyscy uczestnicy ferii pozostawiali kurtki i buty. – Śpiewały do karaoke, malowały i rysowały, tańczyły na balu i wybrały się na… randkę.
Randka w ciemno stanowiła powtórzenie formuły telewizyjnej, lecz z własnymi pytaniami i własną publicznością: kandydatki i kandydaci również byli ukryci za zasłonką, a wybierani pokazywali swoje odpowiedzi na jednorazowych, tekturowych talerzykach z wypisanymi literami A, Bi C. Śmiechu było co niemiara, zresztą, nie brakowało go na okrągło. Wymyślono nawet głośną formułę zaprowadzania wspólnymi siłami porządku w panującym chaosie i harmiderze rozbrykanej dzieciarni: ci – sza.., ci – sza…, wypowiadane przez rozwrzeszczana gromadkę, podzieloną na pięć grup. Uczestnicy sami nadali nazwy swoim 10-osobowym grupom: Zimowe Renifery i Bałwanki, Śniegowe Gwiazdeczki, Łyżwiarki i Śnieżynki. W takich zespołach rywalizowały, m.in.,  w wyścigach drewnianych ślimaków na sznurkach, nawijanych korbką, oraz w biegach z piłeczką na łyżce. Krótko mówiąc, w pozornie nieprzydatnych czynnościach, dających jednak, oprócz emocji i entuzjazmu rywalizacji, opanowanie czynności i ciała.
- Wesoło było – podsumowuje Dominik Jaroszewski. – Można było zobaczyć, co dzieciaki wyprawiają!

Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę