poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Płace w Łomży należą do najniższych w Polsce

Przeciętna pensja brutto w Łomży w 2012 roku wyniosła 2,8 tys. zł. Z tym wynikiem znaleźliśmy się w gronie 10 małych miasta, w których zarabia się najmniej w Polsce. Raport o wynagrodzeniach w miastach, których liczba mieszkańców nie przekracza 75 tysięcy przygotowała Firma Sedlak & Sedlak.

Ogólnie z zarobkami nie ma zaskoczenia. Zgodnie z danymi z 2012 r. na czele rankingu najlepiej zarabiających polskich miast wylądowała Warszawa i to ze sporą przewagą nad pozostałymi miastami. Mediana całkowitego wynagrodzenia brutto w stolicy wyniosła 6 tys. złotych.

Wśród miast mniejszych - do 75 tysięcy mieszkańców - na czele listy najlepiej zarabiających znalazły się śląskie Polkowice gdzie mediana zarobków wyniosła w 2012 roku 5 235 PLN brutto miesięcznie. Na drugim, trzecim i czwartym miejscu rankingu są miasta wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej – Piaseczno, Pruszków i Legionowo, gdzie przeciętne wynagrodzenie wyniosło odpowiednio 5 tys., 4,4 tys. i 4,3 tys zł.
Firma Sedlak & Sedlak wytypowała także 10 małych miast kraju, w których zarabia się najmniej. I najniższa średnia płaca – 2700 PLN brutto miesięcznie - była w Chełmie, Ełku oraz Zamościu. Niestety na tej liście znalazła się i Łomża, w której medialna wynagrodzeń w 2012 roku – według badań Sedlak & Sedlak wyniosła 2800 zł brutto miesięcznie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0