Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Płace w Łomży należą do najniższych w Polsce

Przeciętna pensja brutto w Łomży w 2012 roku wyniosła 2,8 tys. zł. Z tym wynikiem znaleźliśmy się w gronie 10 małych miasta, w których zarabia się najmniej w Polsce. Raport o wynagrodzeniach w miastach, których liczba mieszkańców nie przekracza 75 tysięcy przygotowała Firma Sedlak & Sedlak.

Ogólnie z zarobkami nie ma zaskoczenia. Zgodnie z danymi z 2012 r. na czele rankingu najlepiej zarabiających polskich miast wylądowała Warszawa i to ze sporą przewagą nad pozostałymi miastami. Mediana całkowitego wynagrodzenia brutto w stolicy wyniosła 6 tys. złotych.

Wśród miast mniejszych - do 75 tysięcy mieszkańców - na czele listy najlepiej zarabiających znalazły się śląskie Polkowice gdzie mediana zarobków wyniosła w 2012 roku 5 235 PLN brutto miesięcznie. Na drugim, trzecim i czwartym miejscu rankingu są miasta wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej – Piaseczno, Pruszków i Legionowo, gdzie przeciętne wynagrodzenie wyniosło odpowiednio 5 tys., 4,4 tys. i 4,3 tys zł.
Firma Sedlak & Sedlak wytypowała także 10 małych miast kraju, w których zarabia się najmniej. I najniższa średnia płaca – 2700 PLN brutto miesięcznie - była w Chełmie, Ełku oraz Zamościu. Niestety na tej liście znalazła się i Łomża, w której medialna wynagrodzeń w 2012 roku – według badań Sedlak & Sedlak wyniosła 2800 zł brutto miesięcznie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę