Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Początek budowy szerokopasmowego internetu

Główne zdjęcie
Iwona Wendel wiceminister infrastruktury i rozwoju regionalnego oglądała jak w regionie przebiega budowa Szerokopasmowego Internetu w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego)

Ponad 1850 kilometrów światłowodów, 8 węzłów szkieletowych i około 180 dystrybucyjnych zostanie wybudowanych do stworzenia sieci internetu szerokopasmowego w województwie podlaskim. Koszt tej inwestycji to ponad 250 mln zł a jej zakończenie nastąpi w czwartym kwartale 2015 roku. W środę (08.01) zaangażowanie prac oceniała wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel. Odwiedziła Siemiatycze i Nurzec-Stację. Tam budowa sieci szkieletowej jest najbardziej zaawansowana.

Pani minister towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych z  marszałkiem Jarosławem Dworzańskim i członkiem zarządu województwa Jackiem Piorunkiem na czele. (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego)
Pani minister towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych z marszałkiem Jarosławem Dworzańskim i członkiem zarządu województwa Jackiem Piorunkiem na czele. (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego)

W szkole podstawowej w Siemiatyczach powstanie węzeł powiatowy, który obsłuży kilka węzłów dystrybucyjnych w poszczególnych gminach. Jeden z nich już przygotowano przy Urzędzie Gminy w Nurcu-Stacji. Jak powiedział wójt tej gminy Piotr Jaszczuk, to spełnienie jego marzeń jak i oczekiwań wielu mieszkańców, którzy czekają na szerokopasmowy internet. A przedsiębiorcy liczą, że nowoczesna sieć internetowa wesprze w rozwoju ich firmy.

Po ukończeniu projektu dostęp do internetu będzie miało 90% mieszkańców Podlaskiego. Powstanie tu najnowocześniejsza, najbardziej technologicznie zaawansowana sieć szkieletowo-dystrybucyjna w Europie. Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej jest największym projektem telekomunikacyjnym finansowanym z funduszy strukturalnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę