Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Długa zima naciąga na koszty drogowców

Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży musiał dokupić piaskosoli, bo tej zgromadzonej na tę zimę już zabrakło. Adam Łazarski dyrektor jednostki podkreśla, że większości wydawać by się mogło, że drogowcy zaoszczędzili na stosunkowo ciepłym i bezśnieżnym grudniu i styczniu jednak to nie jest prawdą. Gdy śniegu nie było a temperatura powietrza spadało poniżej zera drogowcy musieli łatać bardzo szybko powstające dziury w jezdniach co także wiązało się w kosztami.


Tymczasem wczoraj obok drogowców z zima na drogach województwa podlaskiego walczyło niemal 150 strażaków z ponad 60 załóg zarówno zawodowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak podaje Lesław Szulżuk z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w większości przypadków strażacy po prostu odśnieżali zasypane drogi gminne, niemniej w kilkanaście razy wyciągali z zasp pojazdy. Dwukrotnie w takich zaspach znalazły się karetki pogotowi, które jechały do osób chorych. Gdyby nie pomoc strażaków lekarze mogliby nie zdążyć na czas.

Dziś zgodnie informacjami przekazywanymi do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego z poszczególnych powiatów i gmin na drogach jest już dużo lepiej. Utrudnienia w przejezdności jeśli występują to tylko na drogach gminnych i lokalnie w powiatach: suwalskim, sejneńskim, augustowskim, grajewskim.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę