Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Wigilijnych solenizantów coraz mniej

Adam i Ewa to według relacji biblijnych, zawartych w Księdze Rodzaju, pierwsi ludzie na Ziemi. Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to tradycyjnie imieniny Adama i Ewy. Imiona niegdyś należące do najpopularniejszych dziś sromotnie przegrywają z konkurencją. W Łomży imię Ewa zyskały jedynie cztery urodzone w tym roku dziewczynki czyli 0,35% wszystkich nowo narodzonych łomżanek, a imię Adam 14 chłopców czyli 1,22% najmłodszych łomżan.

I tendencja ta jest ogólnokrajowa. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyliczyło, że w 2010 r. rodzice nadali imię Ewa 984 dziewczynkom, a w 2013 r.  już tylko 728 nowo narodzonym Polkom.  Z kolei imię Adam zostało w 2013 r. nadane 4 tys. 193 chłopcom. 
Kiedyś te proporcje wyglądały inaczej. Według danych MSW, na podstawie rekordów z bazy PESEL, w naszym kraju jest zameldowanych prawie 467 tys. kobiet o imieniu Ewa oraz prawie 360 tys. mężczyzn o imieniu Adam. 
Ciekawostką jest i to, że 13 tys. 973 Ewy oraz  12 tys. 65 Adamów urodziło się właśnie 24 grudnia, czyli w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia.  Takim wigilijnym Adamem był m.in. Adam Mickiewicz – wieszcz narodowy, który na świat przyszedł 215 lat temu 24 grudnia 1798 roku. 

Według MSW najstarsza żyjąca polska Ewa ma 105 lat, a najstarszy Adam 102 lata.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę