Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Więcej policji na drogach

W okresie świątecznym spodziewajmy się wzmożonych kontroli na drogach - przestrzega podlaska policja. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wielu podlaskich kierowców wyjeżdża na spotkania rodzinne. Jest to także okres wzmożonego ruchu tranzytowego na drogach województwa podlaskiego. W związku z tym policjanci będą prowadzili akcje "Bezpieczna droga" - mówi rzecznik podlaskiej policji podinspektor Andrzej Baranowski.

"Będziemy się starali, by kierowcy dojechali szczęśliwie do miejsca przeznaczenia. Jesteśmy także po to, aby wyeliminować z ruchu drogowego osoby, które będą stwarzały zagrożenie poprzez nadmierną prędkość czy niebezpieczne manewry" - dodaje Andrzej Baranowski. Policja zapowiada także wzmożone kontrolę stanu trzeźwości oraz sposobu przewożenia dzieci i pasażerów.

Działania będą prowadzone głównie na drogach krajowych, między innymi na krajowej "8" czy "19", ale jak zaznacza Andrzej Baranowski, policję będzie można spotkać także na mniej uczęszczanych drogach lokalnych.

Ponadto podlascy policjanci radzą, jak powinniśmy przygotować się do długiej podróży. Przede wszystkim powinniśmy sobie taką drogę zaplanować, być wypoczętym i trzeźwym. "Powinniśmy też zadbać o to, by auto było przygotowane do drogi" - mówi Andrzej Baranowski. Uwzględnijmy też bezpieczne miejsca na wypoczynek w trakcie jazdy. "Tak, by długa droga nie znużyła kierowcy" - dodaje rzecznik.

Według danych policji, od początku roku do listopada na drogach województwa podlaskiego doszło do prawie 700 wypadków. Zginęło w nich ponad 120 osób, a ponad 800 zostało rannych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę