sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Przez Narew w Nowogrodzie nie przejedziesz

Od piątku (29 listopada) do czwartku (5 grudnia) włącznie całkowicie z ruchu będzie wyłączony most na Narwi w Nowogrodzie. Zamknięcie przeprawy w ciągu drogi wojewódzkiej 645 prowadzącej z Łomży do Myszyńca ma związek z prowadzonym remontem tego mostu i „cyklem technologicznym wykonywanych prac”. Most będzie zamknięty przez 7 dni „dla wszelkiego ruchu kołowego pojazdów” - podał Adam Sołowiej, kierownik budowy, informując o tym m.in. pogotowie ratunkowe, straż pożarną i policję.

Remontowany most w Nowogrodzie
Remontowany most w Nowogrodzie

Remont mostu na Narwi w Nowogrodzie prowadzony jest w ramach przebudowy drogi nr 645 na odcinku Nowogród - Kuzie. Most remontuje firma Eurovia Polska S.A., z Bielan Wrocławskich, która wygrała przetarg oferując wykonanie prac za niespełna 14,4 mln zł. 
Mierzący blisko 250 merów długości mostu na Narwi ma zyskać nową nawierzchnię, ale także będzie miał m.in. szersze chodniki umożliwiające przeprowadzenie dwukierunkowego ciągu rowerowego z lewej oraz ciągu pieszego z prawej strony, oraz podniesioną dopuszczalną nośność. Zgodnie z planem remont powinien zakończyć się do 30 października 2014. 
W tym samym czasie przebudowane mają zostać ponad 18 km drogi wojewódzkiej 645 od granicy województwa do Gawrychy, Gawrychy – Dłużewo i Zbójna – Nowogród, a także fragment drogi prowadzący przez Nowogród wraz z największym skrzyżowaniem z drogą wojewódzką (648) prowadzącą z Nowogrodu do Miastkowa i fragment tej drogi. Tę część zadania prowadzi łomżyńska firma Makbud.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0