Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 80

Taxi trójca

Trzy korporacje taksówkarskie w Łomży porozumiały się co do ustaleń cenowych. Za popularnie zwane “trzaśnięcie drzwiami” klient Radio Taxi Plus, Bis i MPT zapłaci 4 zł. Bez zmian zostają w tych korporacjach opłaty za przejechany 1 km trasy. Korporacje te zlikwidowały jednak wszystkie promocje.

Rozmowy trwały od kilku miesięcy – mówi prezes Kazimierz Rainko, szef MPT w Łomży. Nie chcieliśmy podwyższać opłaty za kilometr, która u nas już od bardzo dawna trzyma się na poziomie złotówki. Musieliśmy więc zlikwidować wszelkiego rodzaju promocje – dodaje. Klienci tych korporacji już od lutego nie mogli otrzymać promocyjnych kart, na których zaznaczano przejechane kursy. W zależności od korporacji szósty bądź dziesiąty przejazd w granicach miasta był darmowy. Jedynie taksówkarze Bis-a wprowadzili system konkursów. Zamiast gratisowych przejazdów taksówkarze zrzucali się na prezenty, które później były rozlosowywane wśród klientów korporacji. Cała akcja ujednolicania opłat zakończyła się z początkiem marca, wtedy to ważność straciły wszelkie promocje. Szefowie korporacji zmiany cenowe przygotowywali już od dawna. Głównie czyniono to metodą prób i błędów. Podnoszenie cen o kilkadziesiąt groszy w ramach opłaty początkowej kończyło się jednak spadkiem ilości chętnych do korzystania z usług korporacji. Tak było na początku stycznia, kiedy to niektóre z przedsiębiorstw podniosły ceny do 4,50 zł za początek kursu. Pomysł jednak nie wypalił i ceny znów wróciły do kwoty wyjściowej. Darmowe przejazdy w ramach promocji to była też kula u nogi dla właścicieli taksówek. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, kilku z nich otrzymało kary skarbowe sięgające nawet 3 tys. zł. Działo się to wtedy, gdy w przypadku przedstawienia karty z darmowym przejazdem podczas kursu kierowca nie włączył taksometru i kasy fiskalnej. O porozumieniu nic nie wiedziała prezes korporacji Radio Taxi Łomża Teresa Korytkowska. Usługi świadczone przez taksówkarzy z tego radio taxi są droższe od trzech wspomnianych. Korporacja utrzymuje jednak 20% kartę rabatową dla stałych klientów, co w efekcie jest dla pasażerów konkurencyjne. Bez rozróżnienia na poszcze-gólne korporacje taksówkarze w Łomży stanowią dość mocną grupę zawodową. Biorąc pod uwagę kierowców niezrzeszonych, tym zajęciem w mieście para się ponad 200 osób.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę