Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Szlak turystyczny Pisa Narew

Główne zdjęcie
fot. G. Lorinczy

Wzdłuż rzek Pisy i Narwi powstanie nowy szlak turystyczny. Pomysłodawcy projektu podpiszą dziś porozumienie w tej sprawie. Na trasie znajdą się stanice wodne, hotele, pensjonaty, pola namiotowe i parkingi. Wszystko ma spełniać europejskie standardy obsługi turystycznej. Inicjatywa PISA-NAREW ma charakter ponadregionalny. Plan budowy trasy turystycznej zaakceptowali przedstawiciele miast i gmin trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Porozumienie w tej sprawie podpiszą dziś w Piszu prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z Kolna, Nowogrodu, Ostrołęki, Pisza, Turośli i Zbójnej. Samorządowcy zobowiązują się do wspólnej realizacji projektu „PISA -NAREW”, którego celem jest opracowanie i budowa trasy turystycznej wzdłuż rzek Pisy i Narwi na odcinku Pisz – Ostrołęka. Centrum administracyjne nowego szlaku znajdzie siedzibę w Piszu.

Szlak będzie czynny cały rok: od maja do września będzie można pływać kajakami a od wczesnej wiosny do późnej jesieni - jeździć na rowerach. Nie zabraknie też ścieżek przyrodniczych. Dla młodzieży zaplanowano lekcje w "zielonych szkołach" a starszych turystów mają zachęcić grzybobranie, polowania i turnusy wędkarskie.

W przyszłości szlak PISA-NAREW ma swym zasięgiem objąć nowe tereny. Z jednej strony; w kierunku Pułtuska i Warszawy aż do Wisły, a z drugiej Narwią w kierunku Kanału Augustowskiego do Niemna i na północ przez Wielkie Jeziora Mazurskie.
Samorządowcy pieniądze na realizację zamierzeń chcą znaleźć w funduszach Unii Europejskiej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę