Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Domek Pastora będzie jak nowy

Główne zdjęcie
Domek pastora po remoncie - grafika z projektu budowlanego

Stojący na szczycie skarpy między klasztorem Kapucynów a Hotelem Gromada zabytkowy dworek z końca XIX wieku w którym pierwotnie mieściła się plebania ewangelicko-augsburska doczeka się wreszcie remontu. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy generalnego remontu z przebudową Domku pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Popadający w ruinę budyneczek ma odzyskać dawny blask za około 3,5 mln zł, przy czym aż blisko 3 mln zł to unijna dotacja jaką samorząd otrzyma od władz województwa podlaskiego.

Główny zakres robót związanych z remontem i przebudową budynku tzw. Domku pastora obejmuje rozbiórkę postawienie na nowo dachu wraz z jego konstrukcją, rozbiórkę stropów drewnianych nad parterem i poddaszem i wylanie żelbetonowych, rozbiórka wewnętrznych schodów drewnianych i wylanie żelbetowych, montaż windy wewnętrznej, osuszenie i odsolenie murów wraz z wykonaniem drenażu wewnętrznego i zewnętrznego, montaż kominka (na poziomie piwnicy) oraz pieca o mocy 10 kW (na poziomie parteru), wymianę wszelkich instalacji wewnętrznych i zagospodarowanie terenu działki wraz z nasadzeniem zieleni i remontem ogrodzenia.

W wyremontowanym Domku pastora, zgodnie z zapowiedziami władz miasta powstać ma centrum aktywności turystycznej i kulturalnej. Choć zakończenie realizacji zadania zaplanowano na koniec przyszłego roku, to zakończenie robót ma nastąpić w połowie października 2014 roku, czyli tuż przed wyborami samorządowymi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę