Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Gdzie są pieniądze z SAPARD-u

Od trzech miesięcy na sapardowskie pieniądze czeka powiat łomżyński. Jak podkreśla Starosta Wojciech Kubrak fundusze powinny dotrzeć na konto starostwa jeszcze w ubiegłym roku, tymczasem, mamy koniec lutego, a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która wypłaca eurodotacje dla samorządów winna jest łomżyńskiemu starostwu 700 tys zł. Pieniądze to sapardowska dotacja do wyremontowanego przez powiat odcinka drogi Szczepankowo – Jarnuty.

W ramach programu SAPARD na terenie Powiatu łomżyńskiego wyremontowano i przekazano do użytku następujące trzy odcinki dróg. Inwestycje prowadzone były na terenie czterech podłomżyńskich gmin: Śniadowo, Piątnica, Łomża i Miastkowo. Łącznie, za ponad 3 mln 270 tys zł wyremontowano ponad 10 kilometrów. Z dotacji sapradowskich powiat na ten cel miał otrzymać niemal 1 mln. 400 tys. zł Choć wszystkie remonty zakończono jeszcze w lipcu ubiegłego roku do tej pory do starostwa dotarła mniej niż połowa obiecanych funduszy.
Kiedy dotrze reszta? - Starosta liczy, że na dniach, bo jeśli nie teraz, to najbliższa ku temu okazja będzie dopiero za miesiąc. Zwyczajem ARiMR jest bowiem przelewanie funduszy europejskich na konta beneficjentów dopiero w ostatnich dniach miesiąca.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę