Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wojewody Strzalińskiego wojaże po starostwach

Główne zdjęcie
Wojewoda M. Strzaliński
w Grajewie
fot. PUW

Marek Strzaliński Wojewoda Podlaski wyruszył na spotkania z wójtami, burmistrzami i starostami. Zaczął od byłego województwa łomżyńskiego. W poniedziałek był w Wysokiem Mazowieckiem, w środę w Grajewie, a w piątek ma odwiedzić Łomżę. Wojewoda tak jak w latach poprzednich wysłuchuje żali samorządowców i mówi, że będąc w Unii Europejskiej mamy szansę na nadgonienie zaległości tylko trzeba się postarać... np. o eurodotacje

Jak relacjonują spotkanie wojewody z samorządowcami z powiatu wysokomazowieckiego na oficjalnej stronie internetowej wojewody dyskusję zdominowały problemy finansowe powiatu ograniczające możliwości inwestycyjne. „Starosta Powiatu Wysokie Mazowieckie Jacek Bogucki w swoim wystąpieniu wspomniał także o sprawach oświaty, rolnictwa i dopłatach bezpośrednich oraz unijnych projektach składanych przez starostwo.” Wojewoda natomiast wytknął samorządom brak przygotowanych pod inwestycje terenów. Jak powiedział „inwestorzy stawiają konkretne warunki, których powiaty nie mogą spełnić.” Skutkuje to tym, że inwestorzy zamiast tu inwestować jadą dalej...

Na spotkaniu w Grajewie było podobnie, z tym że samorządowcy jako główną bolączkę wskazywali wysokie bezrobocie. W powiecie grajewskim jest około 5 tys. osób bez pracy, a około 3 tys. z nich to osoby długotrwale bezrobotne. Średnia stopa bezrobocia jest najwyższa w województwie i wynosi 25%. Także i na to lekarstwem w ocenie wojewody ma być nasze członkostwo w Unii i europejskie dotacje.
Towarzyszący wojewodzie Strzalińskiemu Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej PUW Andrzej Kozłowski „przedstawił możliwości dotyczące pozyskiwania funduszy na rozwiązywanie problemów związanych ze sferą socjalną, rozwojem oświaty, przedsiębiorczości, poruszył kwestie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych.”
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę