Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Nadnarwiańskie wizje w ratuszu

Jak za kilka lat mogłyby wyglądać nadnarwiańskie bulwary w Łomży można się przekonać w łomżyńskim ratuszu. W holu budynku od dziś prezentowany jest projekty zagospodarowania łomżyńskiego nabrzeża Narwi, który wygrał konkurs ogłoszony przez ratusz. Nagroda główną jest zamówienie na przygotowanie dokumentacji pod realizację projektu.

W najbliższy piątek zwycięzca konkursu architekt Krzysztof Domaradzki z Warszawy odbierze od prezydenta Łomży nagrodę. Przygotowany przez niego zwycięski projekt przewiduje między innymi wybudowanie stanicy i przystani wodnej, kompleksu sportowo-rekreacyjnego, domków letniskowych pod wynajem, trzeciego mostu na Narwi i biegnącej tuż nad rzeką ścieżki rowerowej.

Czy projekt zostanie zrealizowany zależy do funduszu, których póki co nie ma. Na ten cel potrzebne jest kilkadziesiąt milionów złotych. Prezydent Łomży liczy na wsparcie z funduszy europejskich, ale... bulwary będą rywalizował o europejskie pieniądze z szacowanym na około 20 milionów złotych remontem łomżyńskiego stadionu i co najmniej tak samo kosztowną budowa obwodnicy miasta.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę