Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Grajewo z herbem

Złota sylwetka łosia i złota ośmiopromienna gwiazda w czerwonym polu - tak wygląda herb powiatu grajewskiego, o który władze samorządowe zabiegały przez pięć lat.

"Mimo iż komisji heraldycznej przedstawiano kolejne wersje symboliki, żadna z nich nie znalazła uznania fachowców" - mówi starosta Jarosław Augustowski. Dlatego też starostwo posługiwało się tzw. znakiem logistycznym. Pierwsza jego wersja to tarcza dzielona na górną - złotą z półniedźwiedziem-półorłem i dolną - zieloną z czerwoną sylwetką łosia. Kolejny pomysł władz powiatu to takie same zwierzęta na jednolitym złotym tle, ale także ta propozycja nie zyskała aprobaty komisji heraldycznej. "Wreszcie w porozumieniu z jej członkami zdecydowano się na wersję obecną, chociaż i jej dopracowanie trwało około roku" - wspomina starosta grajewski.

Uroczyste nadanie symboli samorządowi będzie miało miejsce prawdopodobnie w 15. rocznicę jego ustanowienia, czyli w 2014 roku.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę