Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przeciw likwidacji „szóstki”

Powiatowa SDPL zaapelowała do radnych Łomży, aby w środę opowiedzieli się przeciwko likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 6. Uchwała w sprawie zamiaru likwidacji szkoły, obok uchwały w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „P3” to dwa główne punkty środowej sesji łomżyńskich rajców. Socjaldemokracja zajęła stanowiska w obu sprawach.

W sprawie likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 6 Zarząd Powiatowy Socjaldemokracji Polskiej w Łomży jest przeciwko planom prezydenta. W specjalnym apelu do Rady Miejskiej Łomży SDPL wzywa łomżyńskich rajców „aby raz jeszcze rozważyć w swoich sumieniach kwestię zamknięcia publicznego gimnazjum numer 6 w Łomży.” Jak napisali w ich przekonaniu byłby to krok w niewłaściwym kierunku. „Przeniesienie uczniów do innej placówki z pewnością spowoduje u tych młodych ludzi utratę zaufania do instytucji publicznych, pogłębi ich frustrację, a w niektórych przypadkach może skończyć się rezygnacją z dalszego kształcenia.”- napisali łomżyńscy socjaldemokraci. Apel podpisany przez Karola Ferenca Przewodniczącego Zarządu Powiatowego SDPL w Łomży kończy się zdaniem „Apelujemy, aby względy ekonomiczne nie przeważyły nad interesem społecznym.”

Stanowisko SDPL w Łomży w sprawie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych wydano pod koniec stycznia. Zdaniem łomżyńskich „borówek” „ani władze państwowe, ani samorządowe nie powinny ingerować w suwerenne decyzje prywatnego kapitału, pod warunkiem, że są one zgodne z obowiązującym prawem. Wielkość inwestowanych środków, jak również skala prowadzonej działalności nie mogą być powodem jakiejkolwiek dyskryminacji.” Socjaldemokraci dodali także „iż decyzję o tym, gdzie dokonywać zakupów powinni podejmować wyłącznie konsumenci, czyli mieszkańcy naszego miasta, a nie ich radni.”

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę