Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ćwierć miliona mniej na łomżyńską oświatę

Dokładnie o 245 tys. 123 złote dostanie Łomża mniej na prowadzenie miejskich szkół. Przyznawana przez Ministerstwo Edukacji i Sportu tegoroczna subwencja oświatowe będzie niższa niż obliczono w ratuszu bo Ministerstwo zmieniło metodę, według której określa kwoty subwencji. Okazało się, że większość gmin dostanie mniej pieniędzy, a Łomża mniej o blisko ćwierć miliona.

W przypadku Łomży ministerstwo przyznaje dwie subwencje oświatowe. Jedną dla miasta gminy na prowadzenie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, drugą dla miasta powiatu na szkoły ponadgimnazjalne. Szczęśliwie nowy ministerialny logarytm obcina pieniądze tylko dla powiatu o 566 tys złotych, a dodaje gminie niemal 320 tys. zł. Niemniej w sumie miasto dostanie mniej niż obiecano i zapisano w tegorocznym budżecie.
Poproszony o komentarz ratusz odpowiada, że „w tej chwili nie komentujemy tej sprawy, gdyż musimy poczekać na „metryczkę”, dzięki której będziemy wiedzieli z jakich powodów otrzymamy mniejszą kwotę subwencji. Powinna ona przyjść do nas z Ministerstwa Edukacji na początku marca.”
Powstałą w wyniku cięć w subwencji dziurę w budżecie samorząd najprawdopodobniej będzie starał się załatać z rezerwy oświatowej – utworzonej na wszelki wypadek w budżecie miasta.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę