Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Hipermarket na obrzeżach

Grupa kilku miejskich radnych chce aby hipermarket powstał na obrzeżach miasta a nie w centrum Łomży. Przygotowali oni projekt specjalnego stanowiska Rady Miejskiej w tej sprawie, który ma być rozpatrywany w najbliższą środę. Radni proponują trzy lokalizacje pod ewentualne sklepy wielkopowierzchniowe: pomiędzy ul. Wojska Polskiego a ul. Piaski - wylot na Ostrołękę, przy Szosie do Mężenina i przy ul. Poznańskiej od strony Alei Legionów.

W uzasadnieniu Stanowiska napisano: „Proponowane prze Radę Miejską lokalizacje dotyczą głównie terenów na obrzeżach miasta. Dotychczas tereny te nie były w pełni wykorzystywane gospodarczo. Proponowane rozwiązania nie będą ujemnie wpływać na system komunikacyjny miasta, a wpłyną na otwarcie okolicznych terenów na nowe inwestycje gospodarcze. Skutkować będą w dalszej perspektywie poszerzeniem granic miasta i tworzeniem nowych enklaw gospodarczych.
Proponowana lokalizacja u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego zgodnie z przedstawianym projektem Planu Zagospodarowania Przestrzennego zdaniem Rady Miejskiej jest błędna i w efekcie nie służy rozwojowi ani ożywieniu gospodarczemu.
Propozycja Rady Miejskiej Łomży przedstawia rozwiązania wyczerpujące w pełni potrzeby i oczekiwania wszystkich grup społecznych naszego miasta.
Rada Miejska Łomży zobowiązuje Prezydenta Miasta Łomża do przygotowania stosownych dokumentów.”

Warto dodać, że pod tym „Stanowiskiem” podpisał się m.in.: radny – Dariusz Szymański - którzy jesienią 2003 roku podpisał się pod projektem uchwały zobowiązującej prezydenta Łomży do przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiającego budowę hipermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę