Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie: www.lsm.lomza.pl

Stulatek z Łomży

Życzenia, kwiaty i... Krzyż Zesłania Sybiru otrzymał w dniu św. Walentego mieszkaniec Łomży Wacław Kruszewski. Tego dnia obchodził on setne urodziny. Pan Wacław, a może bardziej by pasowało Wacuś na świat przyszedł 14 lutego 1905 roku. Urodził się i wychował w Talinie – stolicy Estonii, a do Łomży dotarł w 1947 roku.

W dniu setnych urodzin Pan Wacław Kruszewski odbierał życzenia nie tylko od rodziny ale także m.in. od prezydent Łomży, który oprócz swoich własnych powinszowań, przekazał życzenia nadesłane przez Premiera RP Marka Belkę i Wojewodę Podlaskiego Marka Strzalińskiego.
W dniu urodzin Jubilat został odznaczony także Krzyżem Zesłania Sybiru - po zajęciu Estonii przez Związek Radziecki w czasie II Wojny Światowej Wacław Kruszewski został zesłany na Sybir gdzie spędził niemal trzy lata.
Do Łomży w 1947 roku, gdzie zaczął pracę w łomżyńskim sądzie. Był jednym z pierwszych członków ŁSM zapisanych na liście oczekujących na mieszkania.
Jubilat po stu latach życia - oprócz wielu przyjaciół - doczekał się córki, dwóch wnuków i dwóch prawnuków.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę