Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Płaszczaki – przytulanki wyróżnione przez dziennikarzy i POT

Biebrzańskie rzeźby z serii „płaszczaki – przytulanki” zostały wyróżnione w konkursie na Turystyczną Pamiątkę Regionalną. „Płaszczaki” to rzeźby z drzewa olchowego przedstawiające wilki, łosie, nietoperze, żurawie, dubelty, kuliki wielkie i wiele innych ptaków oraz charakterystyczne dla Biebrzy... komary. Wyjątkowe walory estetyczne sprawiają, że jest ceniony zarówno jako biebrzańska pamiątka jak i elegancki prezent.


Organizatorem konkursu im. M. Orłowicza jest Polska Organizacja Turystyczna przy współudziale Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej i Klubu Publicystyki Turystycznej.
Konkurs organizowany jest w ramach kampanii promocyjnej Polski na rynku krajowym prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną, a jego celem jest wyróżnienie najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych oraz programów telewizyjnych promujących regionalne lub lokalne atrakcje i produkty turystyczne.

Płaszczaki – przytulanki zgłoszone do konkursu przez Katarzynę Ramotowską z Biebrza Eco-Travel został wyróżniona w kategorii artystycznych dzieł z lokalnym motywem. „Płaszczaki” to rzeźby inspirowane przyrodą, których wyjątkowe walory artystyczne sprawiają, że są one cenione zarówno jako biebrzańska pamiątka, jak i elegancki prezent. Zwracają uwagę syntetyczną formą, ciepłą tonacją i bardzo starannie wykończoną powierzchnią – polerowane olejem lnianym drewno jest bardzo miłe w dotyku. Częstą reakcją osób biorących „płaszczaki” do ręki jest odruch przytulenia rzeźby – stąd nazwa „płaszczaki przytulanki”. Rzeźby wykonują Katarzyna Ramotowska i jej ojciec Ryszard Rygasiewicz, a pomysłodawca „płaszczaków” jest Przemysław Nawrocki - artysta rzeźbiarz mieszkający w Kanadzie lecz sercem oddany Biebrzy - wieloletni kierownik projektu Biebrza z ramienia WWF (Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody) - przez przyjaciół nazywany Dobrym Duchem Biebrzy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę