Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Wójt gminy Sokoły uniewinniony

Wójt Sokół nie przekroczył uprawnień i nie działał na szkodę swojej gminy. Tak orzekł we wtorek (21.05) sąd w Wysokiem Mazowieckiem.

Ponad dwa lata rozpatrywano tam sprawę zakupu przez wójta za nieco ponad 100 tys. złotych dwóch samochodów strażackich. Prokuratura zarzucała Józefowi Zajkowskiemu, że ogłoszony przez niego przetarg nie był przeprowadzony w sposób właściwy i że w ten sposób działał na korzyść prywatnego przedsiębiorcy z Chełmna narażając na straty własną gminę.

Sąd uniewinnił wójta od obu zarzutów.

Zarzuty postawione wójtowi Sokół przez prokuraturę zagrożone były karą do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto skazany w procesie karnym wójt nie mógłby ubiegać się o wybór na kolejną kadencję.

Józef Zajkowski jest jednym z najdłużej pełniącym to stanowisko wójtów w województwie podlaskim - kieruje gminą Sokoły od ponad 20 lat.

Wyrok nie jest prawomocny.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę