Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radiobab.pl

Chca likwidować szkoły

Do Kuratorium Oświaty wpłynęło 17 wniosków od organów prowadzących dotyczących likwidacji szkół, w tym jeden wniosek dotyczył przekształcenia szkoły podstawowej z klasami 0-6 na 0-3. Na terenie powiatu łomżyńskiego wnioski te dotyczą: Szkoły Filialnej w Wilamowie gm. Przytuły, Przedszkola Samorządowego w Zbójnej oraz Szkoły Filialnej w Starych Duchnach gm. Śniadowo. Zazwyczaj organy prowadzące, które zwracają się do kuratora z prośbą o wyrażenie pozytywnej opinii w sprawie likwidacji motywują swoje zamiary względami finansowymi.

Prośby dotyczą tych najmniejszych szkół z najmniejszą liczbą uczniów. Kurator oświaty musi najpierw wszystkie aspekty funcjonowania szkół. "Zmienią się warunki dowożenia uczniów, warunki kształcenia dzieci, o której dzieci będą wyjeżdżały i wracały do domu. Bierzemy pod uwagę rownież w jaki sposób proces kształcenia zostanie uczniom zapewniony, co się stanie z nauczycielami, a także nastroje społeczne. Sraramy sie tam gdzie się da uspokajać te nastroje, natomiast nie możemy pozostawać wobec nich zupełnie obojętni"- powiedziała Radiu Bab Jadwiga Piotrowska z Podlaskeigo Kuratorium Oświaty. Podlaski Kurator oświaty wydał pozytywną opinię w sprawie likwidacji dwóch szkół. Jednak o tym czy znikną one z mapy oświatowej województwa bedą musieli zdecydować radni gmin.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę