Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Trójkąt Podlaski w Nowym Jorku

Polski trójąt bermudzki - pod takim hasłem ukazał się w Nowym Jorku ilustrowany magazyn "Nowego Dziennika" - największej gazety polonijnej w Stanach Zjednoczonych. Niemalże w całości poświęcony jest regionowi północno-wschodniemu. Już pierwszą stronę dodatku wypełnia mapa regionu, na której bardo wyraźnie zaznaczono trójkąt Grajewo, Mońki i Łomża. Na kilku kolumnach autorzy piszą o przeobrażeniach, jakie zachodzą w miastach, których wielu mieszkańców najczęściej można spotkać także na Greenpoincie. Różnica między Trójkątem Bermudzkim a Podlaskim polega na tym, że w tym drugim nikt nie przepada bez śladu, bo jakieś wieści o zaginionych docierają do starego kraju.


"Ucieczka przedsiębiorczych mieszkańców Moniek i Łomży tam, gdzie ich potencjał zostanie wykorzystany bardziej racjonalnie niż w kraju urodzenia, to wciąż najważjniejszy powód emigracji z Trójkąta" - czytamy w tekście.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę