Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kradzież w kościele

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który z kościoła w Wysokiem Mazowieckiem ukradł dwie puszki z pieniędzmi i naczynie na wodę święconą. To recydywista. 33-latek już wcześniej karany był za kradzieże i włamania.

Do kradzieży w kościele doszło w poniedziałek. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna wykorzystując moment, gdy w świątyni trwały przygotowania do nabożeństwa pogrzebowego, wszedł do środka i wyniósł z bocznej nawy puszkę z pieniędzmi oraz naczynie na wodę święconą. Potem, w ustronnym miejscu za kościołem, rozbił puszkę i wyjął z niej gotówkę. Według szacunków mogło w niej być nawet kilka tysięcy złotych. Następnie porzucił ją wraz ze skradzionym naczyniem pod parkanem kościoła. Po chwili ponownie wszedł do świątyni i zabrał z niej drugą puszkę. Zapakował ją do worka i próbował odjechać rowerem. Jednak został zauważony przez kościelnego, który zdołał odebrać złodziejowi utraconą puszkę z datkami. Ostatecznie sprawca kradzieży uciekł. Mężczyzna został szybko ustalony i zatrzymany przez policję. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Okazało się, że 33-latek już wcześniej karany był za kradzieże i włamania. Za kradzież w kościele grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę