Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Magisterki nagrodzone

Praca magisterska Katarzyny Januszewskiej pt. "Historia cmentarza w Łomży", obroniona na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, pod kierunkiem prof. dr hab. Bohdana Ryszewskiego została uznana za najlepszą nadesłaną na III konkurs "Najlepszych prac magisterskich i dyplomowych o tematyce Łomżyńskiej. Konkurs zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. W piątek w ratuszu zwycięzcom wręczono nagrody.

Nagrodę dla Katarzyny Januszewskiej za zajęcie pierwszego miejsca ufundował Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. II nagrodę, Starosty Łomżyńskiego, otrzymała Magdalena Budziszewska za pracę magisterską pt. „Nazewnictwo miejskie Łomży zwierciadłem przeszłości i teraźniejszości miasta”, obronioną na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku pod kierunkiem prof. dr hab. Bogusława Nowowiejskiego, a III nagrodę, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej Jacek Fronc za pracę magisterską pt. „Koncepcja programowo – przestrzenna zagospodarowania bulwarów nadnarwiańskich w Łomży”, obroniona na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej pod kierunkiem dr inż. arch. Artura B. Gabryszewskiego.
Wszystkie te prace zostały obronione w ubiegłym roku. A o ich przyznaniu zdecydowało specjalne jury któremu przewodniczył historyk prof. dr hab. Adam Dobroński.

TPZŁ przyznało także cztery wyróżnienia i dyplomy dla pozostałych uczestników konkursu:
 • Wyróżnienie Przedsiębiorstwa Usług Asenizacyjnych „ASTWA” w Białymstoku – „Wizerunek rodu Szczuków w piśmiennictwie staropolskim” – autor Izabela Piwowarska, praca magisterska obroniona w Instytucie Informacji Naukowej i studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Wyróżnienie Zarządcy Przedsiębiorstwa PKS w Łomży – „Wykorzystanie komputera w przedsiębiorstwie na przykładzie PKS w Łomży” – autor Mirosław Grajewski, praca licencjacka obroniona w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży.
 • Wyróżnienie Burmistrza Zambrowa – „Tożsamość regionalna młodzieży na podstawie badań w Liceum Ogólnokształcącym w Zambrowie" - autor Agata Kossakowska, praca magisterska obroniona na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • Wyróżnienie Burmistrza Wysokiego Mazowieckiego - „Zabytki sakralne w Wysokiem Mazowieckiem" - autor Hanna Jemielita, praca dyplomowa napisana w Podyplomowym Studium Historii Uniwersytetu w Białymstoku.
Dyplomy uczestnictwa otrzymali:
 • Piotr Dąbrowski za pracę magisterską pt. "Działalność Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej - próba monografii",
 • Barbara Kuczyńska za pracę magisterską pt. "Aspekty wychowawcze w twórczości ludowej. Tradycyjna kultura na Kurpiowszczyźnie",
 • Anna Pańkowska za pracę magisterską pt. "Nazwy ulic i placów w Łomży",
 • Tomasz Gajownik za pracę magisterską pt. "Żydzi w Łomży"
 • Barbara Wykowska za pracę licencjacką pt. "Kapitał ludzki w dobie reformy oświaty na przykładzie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łomży".
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę