Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Dodatkowe pieniądze na „rozbrojenie bomby chemicznej w Zbójnej”

Powiat Łomżyński otrzymał dodatkowe 92 tysiące złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na unieszkodliwienie przeterminowanych środków ochrony roślin zgromadzonych w mogilnikach położonych w rejonie miejscowości Dębniki gm. Zbójna. Prace przy oczyszczaniu bunkrów z chemikaliów składowanych tu w latach 70-tych XX wieku trwają od końca listopada. Przez kilkanaście lat zgromadzono tam ponad 125 ton przeterminowanych środków ochrony roślin.

Bunkry z niebezpiecznych chemikaliów oczyszcza firma "Hydrogeotechnika" z Kielc. Prace związane z wydobyciem i utylizacją odpadów już zostały zakończone, a pozostało jeszcze m.in.: zamurowanie wejść do pustych bunkrów.

Całościowy koszt oczyszczenia bunkrów wyniósł ponad pół miliona złotych. Pieniądze na ten cel w zdecydowanej większości pochodziły z Narodowo i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę