Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

ABW i prokuratura zarzucają Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości wyłudzenie ponad miliona złotych.

Ponad milion dwieście tysięcy złotych wyłudzili ze skarbu państwa przedstawiciele Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w regionie północno-wschodnim. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku pod nadzorem tutejszej Prokuratury Okręgowej. Rzecznik białostockiej ABW, Małgorzata Niebrzydowska powiedziała dziś Radiu Białystok, że przestępstwo polegało na nieprawidłowym realizowaniu umów zawartych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie z firmami podlaskimi, uprawnionymi do dysponowania środkami publicznymi na rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Firmy te miały prowadzić usługi informacyjno-doradcze i zgodnie z umową miały otrzymać z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości około 75 procent kosztów, a pozostałą część - ze środków własnych.

Z naszych ustaleń wynika, że niektórzy zatrudnieni przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach, Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego w Białymstoku i Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa w Białymstoku pracownicy organizowali szkolenia dla tzw. małej przedsiębiorczości, ale przy okazji podpierali się nieprawdziwymi danymi, które stanowiły podstawę do wypłaty dotacji z budżetu państwa. M.in. w Łomży na listach znalazły się osoby, które obecnie ze zdziwieniem dowiadują się, że uczestniczyły w jakichś kursach.
Udało się nam także ustalić, że w najbliższych dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie przesłuchiwać w łomżyńskiej komendzie policji kolejne osoby, które rzekomo miały brać udział w szkoleniach. Jak się ocenia, kwota nienależnie pobranej dotacji przekracza milion dwieście tysięcy zł. Z usług wyżej wymienionych podmiotów korzystały osoby zamieszkałe w Łomży i jej okolicach.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę