Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

0 801 BOCIAN

Z powodu przedłużającej się w tym roku zimy bociany, które powróciły do Polski z ciepłych krajów, borykają się z trudnymi warunkami. Dlatego Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” we współpracy z Grupą ENERGA uruchomiło infolinię 0 801 BOCIAN (0 801-26-24-26), dzięki której przyrodnicy przez pięć dni w tygodniu udzielają porad z zakresu ochrony bociana białego, zwłaszcza w przypadku poszkodowanych ptaków, czy zagrożony gniazd.

- Obecnie odbieramy bardzo dużo telefonów z pytaniami dotyczącymi dokarmiania ptaków - mówi Magdalena Niedźwiedź z PTPP „pro Natura”. - Warto pamiętać, że bociany są mięsożerne, zamiast chleba czy ziemniaków, powinniśmy dawać im surowe mięso, ryby. Ważne, aby pokarm wykładać w małych ilościach, tak by zwierzęta nie zatraciły naturalnego instynktu zdobywania pokarmu. Dokarmianie należy przerwać z chwilą nadejścia ocieplenia - podkreśla. 

Przyrodnicy zbierają także informacje o bocianach, które gniazdują na słupach energetycznych. Po okresie lęgowym pracownicy Grupy ENERGA będę po raz kolejny montować platformy pod te gniazda.
- Do tej pory na podestach zamontowanych przez spółki Grupy ENERGA gniazduje około 16 tysięcy ptaków, czyli około 16 proc. populacji przylatujących do Polski bocianów -  mówi Jarosław Kozłowski, koordynator współpracy ENERGA SA z przyrodnikami, dodająć, że instaluje się je wyłącznie w miejscach, w których ptaki podjęły już próbę założenia gniazda.

Więcej informacji na temat aktywności związanych z ochroną bocianów białych można znaleźć na www.bociany.pl, www.bocianopedia.pl i www.facebook.com/dbajobociany.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę