Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z: polska.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu

8. lutego 2005 roku ponad 25 krajów celebrować będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca zwrócić uwagę na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tego dnia został uruchomiony edukacyjny serwis internetowy – www.sieciaki.pl.

www.saferinternetday.pl

Unijny program Safer Internet Action Plan (SIAP) od początku tego roku realizuje w Polsce Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) – koordynator działań tego Konsorcjum. Organizatorzy stworzyli e-serwis www.saferinternetday.pl, w którym publikowane są aktualne informacje o przygotowaniach do DBI – pomysły na obchody, materiały edukacyjne, porady itp. Począwszy od 8. lutego na terenie całego kraju realizowane będą inicjatywy lokalne na rzecz podwyższenia bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu.

Drugi etap kampanii społecznej "Dziecko w Sieci"

Tego samego dnia rozpocznie się II etap kampanii społecznej "Dziecko w Sieci", który realizowany będzie przez najbliższe dwa lata w ramach europejskiego programu "Awareness". Dotychczasowa akcja prowadzona przez FDN miała charakter informacyjny. Pokazywała opinii społecznej zagrożenia związane z nieświadomym wykorzystaniem Internetu przez dzieci. Obecny etap kampanii "Dziecko w Sieci" koncentrować się będzie na edukacji dzieci i rodziców w zakresie bezpieczniejszego korzystania z Internetu. We wszystkich miastach wojewódzkich Polski zorganizowane zostaną konferencje i festyny poświęcone bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Ponadto na poziomie lokalnym oraz ogólnopolskim prowadzona będzie kampania medialna i edukacyjna. Akcja "Dziecko w Sieci" prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę