Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lipca 2020 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z: polska.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu

Główne zdjęcie

8. lutego 2005 roku ponad 25 krajów celebrować będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca zwrócić uwagę na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tego dnia został uruchomiony edukacyjny serwis internetowy – www.sieciaki.pl.

www.saferinternetday.pl

Unijny program Safer Internet Action Plan (SIAP) od początku tego roku realizuje w Polsce Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) – koordynator działań tego Konsorcjum. Organizatorzy stworzyli e-serwis www.saferinternetday.pl, w którym publikowane są aktualne informacje o przygotowaniach do DBI – pomysły na obchody, materiały edukacyjne, porady itp. Począwszy od 8. lutego na terenie całego kraju realizowane będą inicjatywy lokalne na rzecz podwyższenia bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu.

Drugi etap kampanii społecznej "Dziecko w Sieci"

Tego samego dnia rozpocznie się II etap kampanii społecznej "Dziecko w Sieci", który realizowany będzie przez najbliższe dwa lata w ramach europejskiego programu "Awareness". Dotychczasowa akcja prowadzona przez FDN miała charakter informacyjny. Pokazywała opinii społecznej zagrożenia związane z nieświadomym wykorzystaniem Internetu przez dzieci. Obecny etap kampanii "Dziecko w Sieci" koncentrować się będzie na edukacji dzieci i rodziców w zakresie bezpieczniejszego korzystania z Internetu. We wszystkich miastach wojewódzkich Polski zorganizowane zostaną konferencje i festyny poświęcone bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Ponadto na poziomie lokalnym oraz ogólnopolskim prowadzona będzie kampania medialna i edukacyjna. Akcja "Dziecko w Sieci" prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę