Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

IPN ogłasza konkurs poświęcony Solidarności

"Moja pierwsza Solidarność" - konkurs na wspomnienia dotyczące tworzenia struktur i działalności w NSZZ "Solidarność" od sierpnia 1980 roku do 13 grudnia 1981 ogłasza białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. IPN czeka na wspomnienia tych co tworzyli Solidarność w regionie, byli działaczami związku przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Między innymi dzięki temu konkursowi Instytut chce wzbogacić wiedzę o tamtych czasach. Jak zaznacza Tomasz Danilecki z IPN, o ile sporo już wiadomo o losach ludzi "Solidarności" w okresie stanu wojennego, to wiedza o okresie tworzenia się związku w regionie jest znacznie skromniejsza.


IPN zainteresowane jest przede między innymi jaki wpływ na działalność związku miały ówczesne trudności życia codziennego, z którymi borykało się polskie społeczeństwo, czy związkowcy spotykali się z szykanami ze strony ówczesnych władz oraz MO lub SB. Nadesłane prace będą zarchiwizowane i pozostaną w Oddziałowym Biurze Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku. Niektóre zostaną opublikowane. Prace do konkursu można zgłaszać od dzisiaj do 30 czerwca. Rozstrzygnięcie odbędzie się 10 września.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę