Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Bulwary skończone. Otwarcie dopiero 1 maja

Główne zdjęcie
Bulwary

Budowlańcy przed świętami Bożego Narodzenia ukończyli prace przy bulwarach. Inwestycja – wraz z dokumentacją - pochłonęła ponad 16 milionów złotych, ale większość środków (11,4 mln zł) pochodziła z unijnej dotacji przyznanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Nad Narwią w Łomży powstał port rzeczny, marina oraz półkilometrowy bulwar rzeczny ze ścieżką pieszą i rowerową. - Obecnie trwają odbiory inwestycji, zrealizowanej przez firmę Warbud S.A. z Warszawy – informuje Łukasz Czech z ratusza.

Dokumentację budowy bulwarów jeszcze na przełomie 2009 i 2010 r. opracowali projektanci z Katedry Geoinżynierii Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na jej podstawie poprzednie władze miasta złożyły wniosek i uzyskały dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych, oraz rozpisały przetarg na wykonawcę budowy bulwarów. Umowę z nim podpisał jednak dopiero nowy prezydent miasta, a fizyczne przy budowie bulwarów ruszyły latem ubiegłego roku z wiosenną, kilkumiesięczną przerwą z uwagi na sezon ochronny ptaków.  
- Powstał port rzeczny z przystanią pasażerską dla dwóch dużych jednostek o długości 24 metrów każda, marina o wymiarach 40x30 metrów przystosowana do obsługi 20 małych jednostek, hangar na łodzie oraz bulwar rzeczny z dwoma ciągami komunikacyjnymi (ścieżką pieszą i rowerową) o długości pół kilometra – wymienia Łukasz Czech z ratusza dodając, że ponadto powstało pole namiotowe, plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna.
W ramach tego samego zadnia nowy port wyposażony został m.in. w kajaki, łodzie wioślarskie, łódź motorową, wiosła, koła ratunkowe czy kapoki, z których będzie można korzystać po oficjalnym otwarciu portu i bulwarów, które planowane jest na 1 maja przyszłego roku.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę