Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

„Generał” w Ostrołęce uniewinniony

Sąd Okręgowym w Ostrołęce uniewinnił Sławomira W. pseudonim „Generał” oraz trzech innych mieszkańców Łomży od stawianych im przez gdańskich śledczych oskarżeń od kierowania zorganizowaną zbrojną grupą przestępczą. Skazał tylko na trzy miesiące Adam Ś. który przyznał się do sfałszowania dokumentu, którym posłużył się przy staraniach o wizę. W ocenie sądu mężczyźni, którzy zasiedli na ławie oskarżonych „nie są aniołkami”, ale akt oskarżenia przygotowany przez śledczych był bardzo słaby, a zeznania głównego świadka oskarżenia, skruszonego gangstera Mariusz S., sąd uznał za niewiarygodne.

Proces trwał blisko trzy lata. Razem z „Generałem”, uważanym za szefa działającej nie tylko w Łomży grupy przestępczej, na ławie oskarżonych zasiadają także Bernard S. „Szudraś”, Marcin B. „Osama” i Adam Ś. „Smerf”. Prokurator oskarżył ich m.in. o kierowanie grupą przestępczą, czerpanie korzyści z handlu narkotykami i prostytucji, a także o wymuszenia i rozboje. 

Przypomnijmy, że w poniedziałek w Łomży „Generał” został skazany na 4 lata więzienia w sprawie nakłaniania do zastrzelenia Bernarda Sz. „Szudra”. Także w tym procesie głównym świadkiem oskarżenia był Mariusz S., któremu „Generał” zlecił to zabójstwo. 
Oba wyroki nie są prawomocne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę