Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Trzecia obwodnica na krajowej 61

Główne zdjęcie
Budowa obwodnicy Stawisk w ciągu drogi krajowej 61

Niemal 180 mln zł ma kosztować budowa obwodnicy Bargłowa Kościelnego. To najkorzystniejsza z oferty w przetargu ogłoszonym przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jeśli nie będzie odwołań, umowa z wykonawca zostanie podpisana na początku 2013 roku, a budowa ruszy wiosną - poinformował Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku. To trzecia z tzw. małych obwodnicy na krajowej 61. W tym roku rozpoczęto już prace przy budowie obwodnicy Stawisk i Szczuczyna. Wszystkie są dofinansowywane unijnymi dotacjami z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Obwodnica Bargłowa Kościelnego ma mieć 12 km długości. Będzie drogą jednojezdniową. Powstaną trzy skrzyżowania jednopoziomowe, nowy most na rzece Stłuczka, oświetlenie, drogi dojazdowe, chodniki dla pieszych, ekrany akustyczne chroniące przed hałasem. Będzie też odpowiednia infrastruktura z przejściami i płotkami dla zwierząt.

W przetargu na jej budowę startowało 11 oferentów. Najdroższa oferta wyceniona była na ponad 320 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę