Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Złodziej w szpitalu

Ponad 10 tysięcy złotych straciła kobieta w łomżyńskim szpitalu. Jak informują policjanci starsza pani czekała na zabieg, a pieniądze wraz z dokumentami miała w kieszeni kurtki skąd wyciągnął je złodziej. Do kradzieży doszło w poniedziałek. Okazuje się, że to nie była pierwsza kradzież w szpitalu, ale nigdy wcześniej straty nie były tak duże. Policjanci apelują o rozwagę i podają, że zdarza się, że przestępcy przebierają się za lekarzy i pielęgniarki, podszywają się nawet pod rodziny chorych i kradną wszystko, co ma wartość.

Policjanci podają, że najczęściej ofiarami złodziei – tak jak w poniedziałek – są osoby starsze. 
- Amatorzy łatwego zarobku bezlitośnie wykorzystując ufność i łatwowierność kradnąc wszystkie przedmioty przedstawiające jakakolwiek wartość – podaje Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży. - Dlatego wobec nieznajomych należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, co do wiarygodności i intencji takich osób zawsze poinformujmy Policję zanim będzie za późno. Ważny jest również odpowiedni, bezpieczny sposób przechowywania naszych oszczędności i rzeczy wartościowych. Zwracajmy uwagę na swoje mienie, jak też mienie naszego sąsiada. 
Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, powinniśmy natychmiast wezwać policję.
- Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących zdarzenia, które to z pewnością bardzo pomogą policjantom w ujęciu sprawcy – mówi Pilcicki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę