Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 75

Złodzieje zatrzymani

Policja zatrzymała pięciu mężczyzn, podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która od maja ubiegłego roku dokonywała kradzieży na terenie powiatu łomżyńskiego. Jak twierdzi policja, grupa młodych ludzi (zatrzymani są w wieku od 19 do 22 lat) dopuściła się 20. przestępstw. Były to najczęściej kradzieże i włamania, dwukrotnie dokonali też rozboju.

Przestępcy w ciągu niespełna roku buszowali po okolicy, głównie włamując się do mieszkań i domów letniskowych. Jak podejrzewa policja, dokonali również kilku włamań do samochodów. Skradzione radia i telefony komórkowe to jedne z najbardziej wartościowych rzeczy, jakie zabierali złodzieje. Policja dopiero szacuje straty i na razie nie jest znana ostateczna kwota, jaka wyniknęła z kilkumiesięcznej działalności rabusiów. Wiadomo jednak, że nie gardzili zbyt dużą ilością rzeczy i brali raczej wszystko co można było później sprzedać. W związku z tym funkcjonariusze mają też zamiar dokładniej przyjrzeć się miejscom i osobom, które mogły trudnić się paserstwem. Jak informuje kom. Krzysztof Leończak z biura prasowego KMP w Łomży – dzięki aresztowaniom dużą część skradzionych rzeczy udało się policji odzyskać. Wobec przedstawionych im przez policję dowodów zatrzymani przyznali się do kradzieży. Oprócz wspomnianego samochodowego sprzętu audio i telefonów komórkowych, zrabowali telewizor ale nie pogardzili również markowymi ubraniami i meblami. Kradli olej napędowy, piły mechaniczne, narzędzia, trafiła się nawet maszyna do szycia.
Policja trafiła na trop złodziej w toku czynności operacyjnych – informuje kom. Krzysztof Leończak. Jak mówi – policjanci powiązali ze sobą zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach, jakie docierały do nich z różnych stron powiatu. Rabusie w najbliższym czasie zostaną doprowadzenie do prokuratora – informuje Leończak. Ten może zastosować wobec nich środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Do pierwszych zatrzymań doszło we wtorek. W momencie zamykania składu aktualnego numeru gazety, policjanci korzystali jeszcze z prawa zatrzymania podejrzanych na 48 godzin. Policja na razie nie ujawnia personaliów zatrzymanych. Udział w akcji brali jednak oprócz łomżyńskich, policjanci z komendy w Jedwabnem. Działania prowadzone były na terenie gminy Wizna. Być może właśnie stamtąd pochodzą zatrzymani. Jak mówi kom. Leończak – śledztwo ma charakter rozwojowy. W najbliższym czasie można spodziewać się więc kolejnych zatrzymań.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę