Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.onet.pl

Encyklopedia "Britannica" - istnieje województwo łomżńskie

Brytyjski 12-latek, który sporo wie o historii Polski i polskiej przyrodzie, wytknął poważne błędy w ostatniej edycji renomowanej brytyjskiej encyklopedii "Britannica" - podał "The Times". 12-latek przeszukał "Britannicę" bardzo skrupulatnie, tom po tomie, strona po stronie, kolumna po kolumnie. Na przykład w tomie drugim źle umiejscowiono Puszczę Białowieską (pisząc przy tym, że wciąż istnieją województwa suwalskie i łomżyńskie) i błędnie podano obszary występowania żubrów.

Lucian Goerge nie jest prymusem, ale pasjonuje się historią Polski ze względu na polskie pochodzenie matki. Co roku spędza w Polsce przynajmniej miesiąc wakacji.

Za namową rodziców chłopiec napisał list do wydawcy "Britanniki" z listą błędów. Dziesięć dni temu dostał odpowiedź. "Dziękujemy za wskazanie pewnej liczby błędów i wprowadzających w błąd twierdzeń" - napisała w imieniu wydawnictwa Anita Wolff. Obiecała, że w kolejnych wydaniach artykuły poświęcone Polsce będą zredagowane na nowo i poprawione.

Lucian George powiedział, że mimo błędów uważa "Britannicę" za najlepsze tego rodzaju źródło wiedzy na świecie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę