Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Powrót zimy w Podlaskiem

Obfite opady śniegu i silny wiatr, to scenariusz na dzisiejszy dzień nie tylko dla południowej Polski. Śnieżyca nad ranem dotarła do Warszawy. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie stolicy, chcą aby sami zmotoryzowani także im nieco pomogli. Zarząd oczyszczania miasta prosi wszystkich kierowców, by rano skorzystali z komunikacji miejskiej. Instytut Meteorologii i Gosporarki Wodnej w Białymstoku także zapowiada na dziś i najbliższą noc intensywne opady śniegu - miejscami pokrywa śnieżna sięgnie 20 centymetrów. Opadom będzie towarzyszył bardzo silny, północno wschodni wiatr, który w porywach przekroczy 70 km/h, powodujący zawieje oraz zamiecie śnieżne.


Czym różni się zawieja od zamieci? Zawieja występuje podczas opadów śniegu oraz silnego wiatru, zamieć wywołuje sam wiatr, który podrywa leżący śnieg. Powrót zimy spowodował niż uformowany nad ciepłymi wodami Morza Śródziemnego, który wędruje w kierunku północno-wschodnim. Zabrał on ze sobą dużo wilgoci i podczas swej wędrówki będzie ją tracił w postaci opadów śniegu. Takie niże, które powstają nad ciepłymi wodami Morza Śródziemnego są bardzo wydajne pod względem opadów. Przesuwaniu się niżu w coraz wyższe szerokości geograqficzne, towarzyszy zwiększanie się gradientu barycznego, a to oznacza wzrost prędkości wiatru.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę