Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Remont ratusza odwleka się

Unieważniono wyniki przetargu na remont zabytkowego ratusza w Łomży. Przypomnijmy: za 1 mln 275 tys. zł zabytkowy budynek starego ratusza miał wyremontować Zakład Remontowo - Budowlany Jana Mierzejewskiego z Łomży. Prace miały rozpocząć się niebawem, ale się odwleką. Wyniki przetargu zaskarżył jeden z jego uczestników - Pracownie Konserwacji Zabytków nad Łódką sp. zoo. z Łodzi i jej skarga została uznana.

Władze Łomży do remontu zabytkowego ratusza przymierzają się już od dłuższego czasu. Samej inwestycji szczęście raczej nie sprzyja. Jeszcze w ubiegłym roku wybrana w drodze przetargu firma, kilka miesięcy spóźniała się z opracowaniem planów remontu budynku. Gdy wreszcie je oddała było już za późno, na rozpoczynanie prac dlatego remont przesunięto na 2005 roku.
Nie był to jednak koniec problemów czekającego na remont budynku. Podczas dyskusji budżetowej radni miasta proponowali zdjęcie znacznych sum z tej inwestycji i przeznaczenie ich na inne cele. Teraz gdy wydawało się, że remont wreszcie się rozpocznie, pojawiły się problemy z wyłonieniem generalnego wykonawcy prac. Wyniki ogłoszonego jeszcze w listopadzie 2004 roku przetargu zaskarżyła firma z Łodzi, której ofertę komisja konkursowa sklasyfikowała na trzeciej pozycji.
Zaskarżenie okazało się skuteczne i władze miasta postanowiły przetarg powtórzyć. Oznacza to, że remont wybudowanego w pierwszej połowie XIX stulecia ratusza znowu odwlecze się o kilka tygodni.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę