środa, 19 lutego 2020 napisz DONOS@

Polowanie na... piratów

„Ponad 85% kierowców przekracza dozwoloną prędkość, stanowiąc tym samym śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu” – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku informując o zakupie 18 laserowych mierników prędkości, które mają trafić do komend miejskich i powiatowych w całym województwie. - Wprowadzenie do użytkowania nowego sprzętu specjalistycznego pozwoli na skuteczniejsze ściganie wykroczeń drogowych na każdym rodzaju drogi – dodaje zaznaczając, że do tej pory policjanci dysponowali tylko 6 takim urządzeniami. Policjanci podają też, że od początku roku wystawili ponad 45 tysięcy mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości.

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

Laserowy przyrząd Ultralyte jest ręcznym miernikiem. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu (zakres prędkości +/- 320 km/h)  oraz odległość w jakiej pomiar ten został wykonany (zasięg celu 0 m – 1 km). Ponadto wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru. 

Policjanci podają, że nadmierna prędkość, szczególnie w obszarach zabudowanych jest nadal głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od początku tego roku do końca września z powodu prędkości odnotowano 145 (25,6% ogółu) wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń 35 (43,8% ogółu) osób zginęło a 201 (27,8% ogółu) zostało rannych.

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę