Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Polowanie na... piratów

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

„Ponad 85% kierowców przekracza dozwoloną prędkość, stanowiąc tym samym śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu” – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku informując o zakupie 18 laserowych mierników prędkości, które mają trafić do komend miejskich i powiatowych w całym województwie. - Wprowadzenie do użytkowania nowego sprzętu specjalistycznego pozwoli na skuteczniejsze ściganie wykroczeń drogowych na każdym rodzaju drogi – dodaje zaznaczając, że do tej pory policjanci dysponowali tylko 6 takim urządzeniami. Policjanci podają też, że od początku roku wystawili ponad 45 tysięcy mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Laserowy przyrząd Ultralyte jest ręcznym miernikiem. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu (zakres prędkości +/- 320 km/h)  oraz odległość w jakiej pomiar ten został wykonany (zasięg celu 0 m – 1 km). Ponadto wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru. 

Policjanci podają, że nadmierna prędkość, szczególnie w obszarach zabudowanych jest nadal głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od początku tego roku do końca września z powodu prędkości odnotowano 145 (25,6% ogółu) wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń 35 (43,8% ogółu) osób zginęło a 201 (27,8% ogółu) zostało rannych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę