Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

"WIARĄ GÓRY PRZENOSIĆ". Pielgrzymka Łomżyńskich Amazonek do Częstochowy

W piątek 5 października 2012 roku udałyśmy się na Jasną Górę w Częstochowie, na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi pod hasłem „Wiarą góry przenosić”.

Zabrałyśmy ze sobą wszystkie nasze intencje i intencje wszystkich tych, którzy nas o to prosili.

U stóp Matki Bożej, wraz z dziewięciotysięczną rzeszą Amazonek z kraju i zagranicy, dziękowałyśmy za wszystko, co dobrego spotkało nas w życiu a także składałyśmy prośby, aby wstawiała się za nami i wypraszała dla nas potrzebne łaski, przede wszystkim zdrowia.   Wieczorem o godzinie 21 poszłyśmy przed Jej obraz, gdzie ze wzruszeniem uczestniczyłyśmy w Apelu Jasnogórskim . Dziękowałyśmy  za szczęśliwą  podróż i wspaniałą pogodę, której się nie spodziewałyśmy o tej porze roku.


W sobotę przed Eucharystią brałyśmy udział  w prezentacji  wszystkich Klubów Amazonek z całej Polski. Każdy klub starał się czymś  wyróżnić, czy to elementami stroju np: jednakowe szale, chusty, parasolki, kwiaty, baloniki, apaszki i inne gadżety.
Wyglądało to bardzo pięknie, kolorowo i radośnie.

Podprzeor o.Sebastian Matecki witał  i komplementował nadejście każdego Klubu.
O godzinie 11 odbyła się Msza Święta,  koncelebrowana przez Biskupa Antoniego Długosza  i wielu Kapłanów, którzy przyjechali z całej Polski razem z Klubami.
Podczas pięknego kazania, Ksiądz Biskup podziwiał wszystkie Amazonki za hart ducha, odwagę i optymizm życia z chorobą nowotworową. „Bolesne doświadczenia ludzkie nieobce są żadnej z was drogie, kochane panie" – mówił w homilii bp Antoni Długosz

W drodze powrotnej do domu (  pomimo trudu podróży, różnymi niedogodnościami, naszymi słabościami dzieliłyśmy się radością z odbytej pielgrzymki.  Z dumą opowiadałyśmy o tym jak udało się nam na kolanach przejść za ołtarzem Częstochowskiej Pani.  Rozmawiałyśmy również o spotkaniach i rozmowach z koleżankami z innych klubów. Oprócz radości wracałyśmy z wielką nadzieją, że nasze prośby zostały wysłuchane.


Zrobiliśmy także kilka zdjęc.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Helena Putkowska
śr, 10 października 2012 18:23
Data ostatniej edycji: wt, 04 grudnia 2012 09:08:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę