Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Poseł poskarżył się na lekceważenie przez prezydenta Łomży

Główne zdjęcie
Poseł Adam Rybakowicz

Poseł Adam Rybakowicz formalnie poskarżył się na prezydenta Mieczysława Czerniawskiego „za nienależyte wykonywanie zadań przez organ samorządowy”. - Prezydent Czerniawski jest jedynym samorządowcem, który notorycznie nie odpowiada na moje zapytania – mówi poseł Rybakowicz przypominając, że ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora, którą Czerniawski jako były poseł musi znać, nakłada także na władze samorządowe obowiązek odpowiadania na poselskie interwencje.

- W dniu  25. czerwca 2012 roku z Biura Poselskiego w Augustowie, wysłano, do prezydenta Łomży, p. Mieczysława Czerniawskiego, pismo i interwencja poselską dotyczącą wysokości kosztów (zgodnie z art. 20  Ustawy o Wykonywaniu Mandatu Posła i Senatora z dnia 9 maja 1996r.) dotyczące wysokości kosztów nauczania religii w szkołach znajdujących się na terenie miasta Łomży. Po upływie 14 dni, wysłano pismo ponaglające do prezydenta Łomży, jednak zarówno pismo wyjściowe jak i kolejne pozostały bez odpowiedzi – napisał poseł w skardze na prezydenta Czerniawskiego wysłanej do Wojewody Podlaskiego. 
Wojewoda pismo to przesłał do Rady Miasta Łomża, która formalnie musi teraz ustalić czy skarga jest zasadna, a w takim razie trzeba upomnieć prezydenta, czy też uznać ją za niezasadną.
- Takie skargi jak na prezydenta Łomży wysłałem w sumie na osiem samorządów – mówi Rybakowicz. - W dwóch przypadkach mam już odpowiedź, że samorządowcy uznali je za niezasadne więc będę te sprawy kierował do sądu, bo mam odpowiednie opinie prawne i wiem jakie są moje prawa – mówi.
Poseł Rybakowicz zwraca natomiast uwagę na to, że prezydent Łomży jest jednym samorządowcem z regionu, który „notorycznie” nie odpowiada na jego pytania.
- Ja do prezydenta Łomży wysłałem siedem pism, pierwsze jeszcze w czerwcu i dopiero po tej skardze zaczynają spływać na nie odpowiedzi – mówi poseł.
Dlaczego władze Łomży zlekceważyły posła? Wiceprezydent Mirosława Kluczek w liście wysłanym do przewodniczącego Rady Miasta Macieja Borysewicza tłumaczy to przede wszystkim... wakacjami. 
- Usprawiedliwieniem zaistniałej sytuacji braku odpowiedzi n a pismo z 24 czerwca (?) we właściwym terminie jest okres urlopów ww okresie wakacji oraz zmiana na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału odpowiedzialnego za obsługę finansową szkół – pisze Mirosława Kluczek.

Dodajmy, że Adam Rybakowicz ma 28 lat i jest poseł na Sejm RP wybranym z listy Ruchu Palikota.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę