Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Sprawa skody burmistrza umorzona, ale...

Nie ma dowodów na to, że urzędową skodą burmistrza Stawisk w chwili gdy doszło do wypadku 31 lipca kierowała pijana osoba. Prokuratura Rejonowa w Kolnie umorzyła postępowania w tej sprawie. To jednak nie koniec całej sprawy. Prokurata Rejonowa w Łomży sprawdza czy policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia prawidłowo wykonali swoje czynności, a Prokuratura Rejonowa w Kolnie prowadzi postępowanie o fałszywe zeznania w sprawie. Na razie wszystkie postępowania są w sprawie, a więc nie ma zarzutów postawionych konkretnym osobom.

Przypomnijmy, ostatniego lipca, przed godziną 22., urzędowa skoda octavia, którą zazwyczaj jeździł burmistrz Stawisk, jadąc główną ulicą miasteczka zjechała na lewy pas i uderzyła w bok ciężarówki. Z samochodu ktoś uciekł, a po kilkunastu minutach do policjantów zgłosił się urzędowy kierowca burmistrza oświadczając, że to on prowadził. 
- W trakcie śledztwa nie było żadnych dowodów, że za kierownicą skody w chwili wypadku siedział określony osobnik – mówi prokurator Kazimierz Bąkowski z Kolna. - W związku z powyższym nie było innego rozwiązania jak umorzyć to postępowanie.
Decyzja nie kończy jednak sprawy. Prokurator Bąkowski w związku z zachowaniem policjantów, którzy mimo pojawiających się podejrzeń, że za kierownicą samochodu mógł siedzieć ktoś inny niż mężczyzna, który się do nich zgłosił nie podjęli żadnych czynności, wnioskował do Prokuratury Okręgowej o wszczęcie postępowania które miałoby zbadać czy czy policja dobrze wypełniła swoje obowiązki. Postępowanie to prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży. 
Prokurator Bąkowski wydzielił także kwestię ewentualnego składania fałszywych zeznań w sprawie tego zdarzenia. I to postępowanie dalej jest prowadzone w kolneńskiej prokuraturze.

Przypomnijmy także, że niezalezienie od działań śledczych dyscyplinarne wobec pięciu policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia, prowadzi Komenda Wojewódzka Policji, a w międzyczasie kierownik posterunku policji w Stawiskach przeszedł na emeryturę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę