Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Radnych laurka

Od końca 2004 roku nie minął nawet miesiąc już radni podsumowali swoje w minionym roku działania. Na stronach BIP pojawiły się informacje o pracy Przewodniczącego Rady i wszystkich siedmiu powołanych przy Radzie komisji. Przewodniczący Rady Miasta Jan Jarota reasumuje, że „plan pracy Rady Miejskiej Łomży na 2004 rok został wykonany.” Radni co prawda spotykali się rzadziej niż w 2003 roku, ale - co podkreśla Przewodniczący – to dzięki systematycznej pracy w komisjach, co „skutkuje zmniejszeniem czasu dyskusji podczas sesji Rady Miejskiej, sprawniejszym przebiegiem obrad, zmniejszeniem częstotliwości posiedzeń.”

W 2004 roku w sumie odbyło się 17 sesji Rady to znacznie mniej niż w 2003 roku – bo wówczas sesji było 21. Radni o wiele rzadziej spotykali także na posiedzeniach jej komisji. W sumie siedem komisji w 2004 roku spotykało się 106 razy, a w 2003 aż 132 razy.

Przewodniczący Rady pokusił się także o kilka statystyk prac radnych. Częstotliwość miesięczna sesji wyniosła w 2004 roku – 1,42; średnia frekwencja radnych na sesjach wyniosła aż 96%, a ich skuteczność w podejmowaniu uchwał była jeszcze wyższa i osiągnęła w tym czasie 98%. Ten ostatni współczynnik to ilość podjętych uchwał w stosunku do liczby zgłoszonych projektów.

W sumie w całym 2004 roku radni Łomży podjęli 129 różnego rodzaju uchwał – to też słabszy wynik niż rok wcześniej, ale „oprócz uchwał Rada podejmowała inne akty przewidziane w Statucie.” - dodaje Jarotra i w konkluzji stwierdza - „Reasumując należy stwierdzić, że plan pracy Rady Miejskiej Łomży na 2004 rok został wykonany.”(...)

Dodać wypada, że za ciężką pracę Radnych przez cały 2004 rok Kasa Miasta wypłaciła im (z tytułu diet) ponad ćwierć miliona złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę