Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rozpoczął się proces byłego wiceprezydenta Łomży

Wyjaśnienia oskarżonych wypełniły pierwszy dzień procesu byłego wiceprezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego i Jana K. - urzędnika tamtejszego ratusza. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej mógł zacząć rozpatrywać sprawę dopiero przy trzecim podejściu, ponieważ najpierw o odroczenie wnioskowali obrońcy oskarżonych, a za drugim razem okazało się, że na wykupionych wcześniej wczasach przebywa jeden z adwokatów.

Obaj oskarżeni o przekroczenie uprawnień przy wydawaniu decyzji na budowę hipermarketu u zbiegu ulicy Sikorskiego z Aleją Legionów, nie przyznali się do winy. Prokuratura białostocka zarzuciła im, że wydali zgodę na budowę sklepu należącego do jednej z międzynarodowych sieci, niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Ma on być większy niż dopuszczalna powierzchnia zabudowy tego typu ustalona w planie zagospodarowania przestrzennego i mieć inną, od dopuszczonej, elewację.

Zarówno Marcin Sroczyński, jak i Jan K. zgodnie wyjaśnili, że przepisy, na których opiera swoje oskarżenie prokurator, zaczęły obowiązywać kilka miesięcy po wydaniu zgody na budowę sklepu w obecnym kształcie, zaś sprawy estetyki elewacji  nie da się obiektywnie ocenić, więc ich oskarżanie o cokolwiek jest bezpodstawne.

Podczas następnego posiedzenia, wyznaczonego za dwa tygodnie, skład sędziowski zamierza przesłuchać świadków.
Niezależnie od tego Marcina Sroczyńskiego czekają kolejne wizyty w sądzie w Ostrowi - w październiku rozpocznie się tam rozprawa, w której jest on oskarżany wspólnie ze swoim zwierzchnikiem - byłym Prezydentem Łomży - o nieprawidłowości przy sprzedaży jednej z miejskich działek przy ul.Poligonowej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę