Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość ze strony www.radio.bialystok.pl

Skargi na zniszczenie sprzętu elektronicznego otrzymuje Zakład Energetyczny

Kilka skarg tygodniowo na zniszczenie sprzętu elektronicznego otrzymuje Zakład Energetyczny w Białymstoku W większości spraw odszkodowanie nie jest jednak przyznawane, ponieważ zniszczenie powstało z powodu tzw. przepięcia, a nowoczesne urządzenia elektroniczne nie są odporne nawet na bardzo krótkotrwałe wzrosty napięcia. "Dlatego o bezpieczeństwo naszego sprzętu musimy zadbać sami" - poinformował Leszek Nowicki z Zakładu Energetycznego w Białymstoku.

Zabezpieczenia powinny się znajdować w gniazdku tuż przed chronionym sprzętem - np. takie ograniczniki przepięć znajdują się w dobrych listwach, do których podłączamy komputery. Poza tym powinniśmy mieć zabezpieczenia w skrzynce z bezpiecznikami i przy wejściu przyłącza do instalacji elektrycznej. Przepięcia mogą powstać np. z powodu uderzenia pioruna lub włączenia do instalacji sprzętu o bardzo wysokiej mocy - takiego jak wiertarka czy spawarka.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę