Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Zaskakująca skuteczność podlaskiej policji

Na Podlasiu jest bardzo bezpiecznie - wynika z policyjnych statystyk. - To jest liczenie kreatywne - twierdzi kryminolog, prof. Andrzej Siemaszko

Na internetowej stronie Komendy Głównej Policji pojawiły się oceny pracy wszystkich komend wojewódzkich w Polsce za II półrocze 2004 r. Okazało się, że podlaska plasuje się na bardzo wysokim, czwartym miejscu. Sklasyfikowano w sumie 17 jednostek: 16 komend wojewódzkich i stołeczną.

Skok na liczby

Czwarte miejsce jest tym dziwniejsze, że jeszcze pół roku temu nasi funkcjonariusze byli na miejscu 12. Piątym od końca! Ich wynik wydaje się aż wręcz niemożliwy, szczególnie gdy przeanalizuje się wyniki za trzeci kwartał ub.r.

Dla przykładu wskaźnik zapobiegania włamaniom dla KWP w Białymstoku w miesiącach od lipca do września wynosił 0,04. Ale już za całe drugie półrocze to aż 12,26. Wynika z tego, że skuteczność naszych mundurowych wzrosła aż 306 razy! I to ledwie w ciągu trzech miesięcy [poziom wymagany przez KGP wynosi 6 - red.].

Statystycznie siedem razy lepiej nasi policjanci zaczęli sobie radzić z rozbojami. Dwa razy lepiej z kradzieżami. Aż tak drastycznych statystycznych skoków nie zanotowała żadna z komend w całej Polsce.

Tymczasem rozboje, kradzieże i włamania to najbardziej szkodliwe społecznie przestępstwa. I jeszcze niedawno białostocka policja przyznawała, że nie do końca radzi sobie z tym typem przestępczości. A przecież na jej terenie dochodzi do ok. 30 proc. wszystkich przestępstw na Podlasiu.

więcej w gazeta.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę