Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

"Płonie ognisko i szumią knieje, Drużynowego nie ma wśród nas ..."

"Płonie ognisko i szumią knieje, Drużynowego nie ma wśród nas. Już nie będzie opowiadał starodawnych dziejów i harceskich wskrzeszał czasów, o rycerstwie z podkresowych stanic o obrońcach naszych polskich granic..." - tymi słowy żegnano dziś na łomżyńskiej nekropolii dh. mgr. Mariana Mieszkowskiego. Druha Społecznika, uhonorowanego w październiku 2003 Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czuwaj, Druhu!

"Tak niedawno jeszcze śmiały się do każdego Twoje oczy zza wielkich okularów; tak niedaleko byłeś ze swoimi pomysłami na ożywienie działalności Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej; tak ubolewałeś, że padły Twoje ukochane "Zeszyty Łomżyńskie"; tak cieszyłeś się, że po 10 latach prac wreszcie ukazały się tomy historii harcerstwa łomżyńskiego..."

"A teraz - co? Patrzy na nas z góry, już nic Go nie boli, a cieszy może, że grono współracowników z TPZŁ i łomżyńskich redakcji podjęło sie trudu poprowadzenia na nowo kwartalnika "Wiadomości Łomżyńskie", uskładanego z tradycji i dorobku "Zeszytów" oraz Biuletynu TPZŁ..."

"Tak jak brata, tak i Ciebie Marianie nie spytam już nigdy o dawną Łomżę, o lata powojennej odbudowy, o zawikłane losy łomżan. Myślę, że w niebie będziecie dalej razem propagować piękno ziemi łomżyńskiej. Będzie nam Ciebie brakować..."

"Jest tak niewielu ludzi, którzy robią tyle dobrego nie żądając nic w zamian. Wydawałoby się, że tak niedawno żegnałeś innego Przyjaciela Ziemi Łomżyńskiej słowami: "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Nie dałeś nam zbyt wiele czasu, ale wystarczyło by przekonać się, że jesteś nie tylko Społecznikiem, ale przede wszystkim dobrym Człowiekiem i Przyjacielem. "


Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

internauci na www.4lomza.pl/forum
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę