Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

W Białymstoku otwarto „Centrum Pomocy” dla osób, które potrzebują porady psychiatrów i psychologów.

Z bezpłatnych porad przez 3 dni w tygodniu będą mogli skorzystać mieszkańcy województwa podlaskiego. Białystok jest drugim miastem, w którym powstanie centrum. Pierwsze w zostało otwarte w Warszawie. Tam w ciągu 4 miesięcy z porad skorzystało ponad 1000 osób. Zdaniem docenta Andrzeja Czernikiewicza, kierownika Kliniki Psychiatrii Akademii Medycznej w Białymstoku centrum w sposób szczególny wychodzi naprzeciw potrzebom młodych ludzi.

Z badań przeprowadzonych przez klinikę wynika, że aż co czwarty uczeń w województwie podlaskim cierpi na jedno z zaburzeń psychicznych takich jak: depresja, nadużywanie alkoholu, zaburzenia lękowe i zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia. Centrum zorganizowane jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Zmiany Postaw wobec Psychiatrii „Odnaleźć siebie”. Ośrodek będzie się mieścił w prawym skrzydle Pałacu Branickich. Wizyta polega na rozmowie, jest anonimowa i zachowana w tajemnicy. Nie ma recept i kart pacjentów. Przez cały rok, bezpłatne porady psychologa i lekarza psychiatry można będzie uzyskać od poniedziałku do środy, od 13.00 do 17.00. Patronat na akcją objęło Polskie Radio Białystok.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę