Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Hospicjum w Grajewie

W Grajewie powstało pierwsze w powiecie hospicjum domowe. Specjaliści pomagają w ostatnich tygodniach życia nie tylko nieuleczalnie chorym, ale także ich rodzinom. W regionie istnieją trzy placówki hospicyjne, w tym jedna w Łomży, utworzona i funkcjonująca właściwie dzięki społecznemu zaangażowaniu pielęgniarki Teresy Steckiewicz. Tu także - jako pierwsze - utworzono hospicjum domowe. Ta popularna w świecie forma opieki nad przewlekle chorymi została uznana za najlepszą, najbardziej humanitarną. Także w Grajewie chory przebywa w domu, wśród najbliższych, ma zapewnioną pełną opiekę medyczną, pielęgniarską, psychologiczną i farmakologiczną. Do jego dyspozycji znajdują się też rehabilitanci.


W Polsce ta forma dopiero się organizuje. Narodowy Fundusz Zdrowia uznał, że jest ona tańsza niż utrzymywanie chorego w szpitalu i refunduje nakłady poniesione na przykład na wypożyczenie specjalnych szpitalnych łóżek, materaców antyodleżynowych czy innego sprzętu. Z pomocy psychologów i lekarzy korzysta bezpłatnie także rodzina chorego, często nie przygotowana do nagłego rozstania z bliskim.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę